Zestawienie i porównanie 3 najtańszych hostingów stron WWW w Polsce. Jak wybrać tani hosting? Na czym można oszczędzić, a na czym nie warto? Który wybrać?

Tani hosting

Hosting WWW wcale nie musi być koszmarnie drogi. Wręcz przeciwnie – bezawaryjne usługi dobrej jakości można znaleźć w bardzo przystępnych cenach. Wystarczy tylko, że wiesz, czego szukać i na jakie aspekty wracać uwagę. W internecie jest wiele zróżnicowanych ofert, zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Z tego powodu znalezienie samodzielnie idealnego produktu bywa dość skomplikowane. Przychodzimy Ci jednak z pomocą i przedstawiamy 3 najtańsze hostingi stron internetowych.

Co ważne, z naszych propozycji warto skorzystać nie tylko z powodu niskiej ceny. Jeśli chcesz założyć własną stronę internetową, musisz też zwrócić uwagę na szereg innych kwestii. Poniżej szczegółowo opisaliśmy najważniejsze z nich. Pozwolą Ci na wygodną budowę i obsługę serwisu. Co więcej, umożliwią jego sprawne działanie i zagwarantują pełne bezpieczeństwo. Zalety tych rozwiązań szybko zauważysz zarówno Ty, jak i osoby odwiedzające Twoją stronę WWW.

Najtańszy hosting WWW – TOP 3

Oszczędną opcją, która prawdopodobnie spełni Twoje wymagania, jest hosting współdzielony (czytaj: Co to jest hosting stron WWW?). To rozwiązanie najczęściej wybierane zarówno przez zaawansowanych użytkowników, jak i osoby początkujące. Z jego pomocą możesz tworzyć strony WWW, sklepy internetowe i serwisy różnego typu. Łączy wysoką funkcjonalność z atrakcyjną ceną i łatwością obsługi. Dostosowany jest do obsługi najpopularniejszego CMS WordPress, a także innych systemów.

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę hosting WWW, oferowany w najtańszych pakietach. Zwróć też uwagę na to, że prezentujemy wyłącznie ceny standardowe. Oznacza to, że są to koszty rzeczywiste, które poniesiesz, decydując się na daną usługę. W wielu przypadkach natomiast możesz je dodatkowo obniżyć. Pomóc Ci w tym mogą np. kody rabatowe czy promocje „na pierwszy rok”.

1. SeoHost.pl – 82,41 zł/rok

7-dniowy bezpłatny okres testowy

SeoHost.pl oferuje wyjątkowo tani hosting Twojej strony WWW. W budżetowej wersji HOSTING SSD NVMe H1 będzie Cię to kosztowało zaledwie 82,41 zł. Co najlepsze – to cena za cały rok! Oznacza to, że miesięcznie na hosting swojego sklepu internetowego, strony, bloga czy innego serwisu, wydasz mniej niż 7 zł. W jego ramach otrzymasz:

 • transfer – bez limitu;
 • ilość baz danych MySQL – bez limitu;
 • ilość kont poczty e-mail – bez limitu;
 • ilość domen – bez limitu;
 • ilość kont FTP – bez limitu;
 • pojemność – 2 GB;
 • PHP – od 5.6 do 8.1.

SeoHost.pl to hosting cieszący się znaczną popularnością, łączący funkcjonalność z najlepszymi cenami. Oferuje również szereg dodatkowych możliwości, pozwalających na jeszcze większe oszczędności. Pochwalić się może np. darmowym certyfikatem SSL. Dzięki niemu dane użytkowników odwiedzających Twoją stronę będą bezpieczne. W odróżnieniu od wielu serwisów, w SeoHost.pl nie zapłacisz za to nawet grosza.

Na podkreślenie zasługują jednak nie tylko darmowe certyfikaty SSL. Istotną kwestią jest też szybkie oprogramowanie LiteSpeed. Ten hosting SSD gwarantuje, że czas ładowania Twojej witryny będzie krótki, co na pewno docenią Twoi odbiorcy. W XXI wieku sprawne działanie stron i sklepów internetowych to podstawa. Internauci nie chcą czekać kilkudziesięciu sekund, aż ich ulubiony serwis w końcu się załaduje.

Nie bez znaczenia jest także to, że SeoHost każdemu użytkownikowi oferuje okres próbny. Możesz przez 7 dni sprawdzać, czy założenie strony WWW u tego hostingodawcy to najlepsze rozwiązanie. Przez ten czas masz szansę np. przeprowadzić testy wydajnościowe. Zapoznaj się z kokpitem, jego układem i dostępnymi funkcjami. Jeśli wszystko Ci odpowiada, to znalazłeś hosting strony WWW w kapitalnej cenie.

Uwaga: Dodatkowo zakup hostingu na pierwszy rok możesz obniżyć kodem rabatowym do Seohost dostępnym poniżej!

7-dniowy bezpłatny okres testowy

2. JCHost.pl – 61,49 zł/rok

7-dniowy bezpłatny okres testowy

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się JCHost.pl. To propozycja bardzo taniego hostingu, który oferuje użytkownikom warte uwagi warunki użytkowania. Opcja Hosting Mini kosztuje 61,49 zł rocznie. To opłata wynosząca niewiele ponad 5 zł na miesiąc. Najtańszy pakiet to nie jest typowy hosting WordPress. Ten CMS jednak mimo to również możesz na nim umieścić bez żadnego problemu. Do Twojej dyspozycji u tego hostingodawcy pozostaje:

 • powierzchnia – 5 GB;
 • liczba stron WWW – 5;
 • transfer – 360 GB rocznie (szacunkowo 170 tys. unikalnych użytkowników/rok);
 • konta e-mail – 5;
 • bazy danych – 5.

Propozycja ta jest zarówno dobrym rozwiązaniem na hosting firmowy, jak i prywatny. Bez problemu obsłuży bowiem zarówno bloga czy prostą stronę wizytówkową, jak i nieco bardziej skomplikowany serwis większej firmy. Na pochwałę zasługują również dodatkowe udogodnienia, przygotowane dla użytkowników. Mowa tu np. o:

 • darmowym certyfikacie SSL;
 • autoinstalatorze aplikacji;
 • wysokim uptime na poziomie 99,95%.

JCHost.pl pozwoli Ci stworzyć własną stronę internetową stosunkowo niewielkim kosztem. Nie oznacza to jednak, że jest on całkowicie pozbawiony wad. Pomijając limity powierzchni, transfery czy liczby stron WWW, zwróć uwagę na jeszcze jeden aspekt. Mowa tu o braku szybkiego dysku SSD. Niestety wyposażone w niego zostały wyłącznie dwa droższe pakiety hostingowe. Nawet bez niego jednak oferta ta jest warta rozważenia. W połączeniu z gwarancją natychmiastowej pomocy technicznej, filtrami antyspamowymi oraz antywirusowymi, spełni wymagania początkujących, a nawet średniozaawansowanych użytkowników.

Podobnie jak inne tanie hostingi, JCHost.pl oferuje skorzystanie z 7-dniowego okresu próbnego. W tym czasie przekonasz się, jak obsługa stron WordPress i innych działa na nim w praktyce. Jeśli nie będzie Ci odpowiadał, bez konsekwencji będziesz mógł szukać innego miejsca na swoją stronę WWW.

7-dniowy bezpłatny okres testowy

3. Thecamels.org – 97,17 zł/rok

14-dniowy bezpłatny okres testowy

Nasze zestawienie zamyka Thecamels.org, który nie będzie kosztował Cię nawet 100 zł rocznie. 97,17 zł za 12 miesięcy korzystania z w pełni funkcjonalnej i szybkiej strony WWW jest uczciwą ceną. Pakiet Mini, bo o nim mowa, miesięcznie kosztuje zaledwie ok. 8 zł. Pozwala za to na tworzenie własnego, w pełni funkcjonalnego, miejsca w sieci. Może być ono obsługiwane CMS WordPress lub innym systemem. Jeśli szukasz hostingu o wysokiej funkcjonalności, to tutaj do Twojej dyspozycji jest:

 • dysk SSD z 5 GB powierzchni;
 • transfer – 50 GB miesięcznie;
 • bazy danych – 5;
 • konta e-mail – 5;
 • domeny – 5.

Ponadto Thecamels dba o komfort i bezpieczeństwo swoich użytkowników. Korzystając z tej platformy hostingowej, możesz liczyć dodatkowo na:

 • bezpłatny SSL;
 • ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem;
 • backup robiony codziennie i dostępny przez kolejnych 30 dni.

Choć nie jest to typowy „hosting premium”, bo jego cena jest bardzo atrakcyjna, pakiet dostępnych w nim usług zachęca do poważnego rozważenia tej propozycji. Szczególną uwagę zwróć na proaktywne wsparcie, oferowane przez zespół Thecamels. To niestety nie zawsze zdarza się w przypadku tanich hostingów. Tutaj możesz liczyć na pomoc, a nawet skuteczną optymalizację swojej witryny. Zostanie ona przeprowadzona w taki sposób, żeby Twoje potrzeby spełnił ten pakiet, na który się zdecydujesz. Dzięki temu unikniesz konieczności kupowania droższych opcji.

14-dniowy bezpłatny okres testowy

Tani hosting stron WWW – podsumowanie

Aby ułatwić Ci ostateczny wybór usług hostingowych, przygotowaliśmy przejrzyste porównanie trzech powyższych ofert. Uwzględniliśmy w naszej tabeli wszystkie najważniejsze aspekty oferowanych produktów. Możesz dzięki temu szybko wybrać opcję, która idealnie odpowiada na Twoje potrzeby.

Cecha SeoHost.pl JCHost.pl Thecamels.org
Cena 82,41 zł / rok 61,49 zł / rok 97,17 zł / rok
Pojemność 2 GB 5 GB 50 GB
Transfer Brak limitu 30 GB 50 GB
Liczba domen Brak limitu 5 5
Dysk SSD Tak (SSD NVMe) Nie Nie
Konta e-mail Brak limitu 5 5
Bazy danych Brak limitu 5 5
Bezpłatny SSL Tak Tak Tak
Okres testowy 7 dni 7 dni 14 dni

Zwróć szczególną uwagę na limity i ograniczenia w poszczególnych serwisach. Oceń, jak prezentują się w stosunku do ceny. Nie bagatelizuj też szeregu możliwości dodatkowych. Dzięki nim Twojej stronie WWW niczego nie zabraknie, a jej obsługa będzie łatwiejsza. Gorąco zachęcamy ponadto do korzystania z okresów bezpłatnych. Pozwalają one np. poznać kreator stron czy przekonać się, jak działa biuro obsługi klienta. Weź wszystkie te cechy pod uwagę. Wtedy na pewno uda Ci się znaleźć opcję najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb.

Tani hosting stron WWW – na co zwrócić uwagę?

Nie każdemu potrzebny jest wirtualny, prywatny serwer, kosztujący fortunę. Większość osób, tworzących swoje miejsce w sieci, szuka rozwiązań rozsądnych cenowo. Pozwalają one na naukę budowania oraz obsługi strony internetowej niewielkim kosztem. Z czasem – jeśli biznes online się rozwinie – zawsze można wymienić je na jeszcze lepsze i droższe opcje. Tani, zwykły hosting, bez problemu poradzi sobie z obsługą np.:

 • strony „wizytówkowej” firmy lub przedsiębiorcy;
 • niewielkiego sklepu internetowego;
 • nieskomplikowanego serwisu informacyjnego czy hobbystycznego;
 • bloga;
 • i wielu innych form online.

Kwestia limitu bazy danych i innych ograniczeń czasem bywa nieco problematyczna. Najczęściej jednak uciążliwa staje się dopiero wtedy, gdy działalność się rozrośnie. Na początkowym etapie nie jest natomiast aż tak odczuwalna i męcząca. W większości przypadków standardowe limity nie przeszkadzają w funkcjonowaniu serwisu, gdy ten dopiero zdobywa popularność. Tani dobry hosting pozwoli Ci na rozkręcenie biznesu. Na start możesz nawet nie potrzebować logów serwera WWW, zaawansowanego panelu klienta i innych, bardziej skomplikowanych opcji. Ważne natomiast, żeby usługa hostingowa umożliwiła Ci stworzenie własnego miejsce online.

Aby to było możliwe, musisz zwrócić szczególną uwagę na oferowane usługi ich specyfikację. Powyżej opisywaliśmy i porównywaliśmy najtańsze oferty na podstawie kilku najistotniejszych aspektów. Teraz nadszedł czas, by przyjrzeć im się bliżej. Dzięki temu będziesz wiedzieć, dlaczego są tak istotne dla rozwoju Twojego internetowego biznesu.

Dysk twardy

Jeśli zamierzasz stworzyć stronę internetową, to Twój hosting musi zapewniać Ci:

 • pojemność;
 • szybkość działania.

Tworząc stronę WWW, musisz przemyśleć jej budowę i zapotrzebowanie. Może ona wymagać umieszczenia na niej wielu informacji. Zależnie od rodzaju działalności, mogą to być np. tabele, zdjęcia, obrazy czy informacje tekstowe. Wszystkie są danymi, wpływającymi na „wagę” strony. Im będzie ich więcej i większy będzie ich ciężar, tym pojemniejszego dysku potrzebujesz. Jeśli dysk będzie za mały, może dojść do sytuacji, w której nic więcej nie będzie można już publikować. Pamiętaj, że w przypadku taniego hostingu w tym limicie najczęściej mieści się również zawartość skrzynki e-mail.

W działaniu stron internetowych kluczowa jest też szybkość działania. Najlepszy hosting WordPress lub inny to taki, który korzysta z najnowszych technologii. Dzięki nim ładowanie witryn trwa krótko, a one same działają bez zarzutu. Pamiętaj, że internauci nie lubią długo czekać. Zbyt powolne działanie (np. sklepów internetowych) może sprawić, że potencjalni klienci pójdą do konkurencji.

Wygoda użytkowania i wysoka funkcjonalność

Aby wybrać najlepszy hosting, zwróć też uwagę na jego aspekty użytkowe. Tanie usługi często tworzone są z myślą o osobach, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w budowaniu witryn online. Z tego powodu ich obsługa jest intuicyjna i łatwa. Nie posiadają zbyt wielu funkcji zaawansowanych, które na początkowym etapie są po prostu zbędne. Pozwalają za to na stworzenie prostej strony i jej komfortową obsługę.

Dobry hosting oferuje wygodny w obsłudze i intuicyjny kokpit. Z jego poziomu możliwe jest zarządzanie usługą i jej podstawowymi aspektami. Nie bez znaczenia jest też dostęp do strony internetowej udostępniającej pocztę e-mail. Najlepiej, jeśli jest ona responsywna, czyli wygodna w obsłudze na różnych urządzeniach. Powinna dostosowywać się do rozmiarów ekranu. Dzięki temu wiadomości odczytasz zarówno na laptopie, jak i smartfonie czy tablecie. Dodatkowo poczta e-mail może być połączona z programem lub aplikacją pocztową. To zwiększy Twoją wygodę, bo wszystkie swoje skrzynki będziesz mieć w jednym miejscu.

Zabezpieczenia taniego hostingu

Hosting współdzielony – nawet ten najtańszy – musi być w odpowiedni sposób zabezpieczony. Mowa tu m.in. o ochronie:

 • danych użytkowników;
 • danych zawartych na stronie;
 • skrzynki e-mail.

Tworząc strony internetowe, zawsze dbaj o to, by były one bezpieczne. W ramach hostingu dostępne mogą być różnorodne zabezpieczenia. Najważniejsze jednak, by chroniły one zarówno Ciebie, jak i Twoich potencjalnych odbiorców. Świetnie sprawdzi się tu np. skaner antywirusowy, Anty-DDoS czy innego rodzaju ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem. Bezpieczny hosting często oferuje takie rozwiązania nawet w pakiecie podstawowym, bez żadnych dodatkowych opłat.

Nie bez znaczenia są także kopie zapasowe. Ważne, by były wykonywane jak najczęściej, a dostęp do nich był możliwy jak najdłużej. Dzięki temu przywrócenie strony do jej prawidłowego stanu będzie możliwe nawet wtedy, gdy stanie się z nią coś złego. To również dobre zabezpieczenie podczas wprowadzania próbnych zmian i modernizacji. Jeśli okażą się one jednak nieudane i nie przyniosą oczekiwanych efektów, szybko i łatwo się ich pozbędziesz.

Kluczowa jest także sprawa certyfikatu SSL. To on odpowiada za charakterystyczną, zamkniętą kłódkę. Zobaczysz ją w swojej przeglądarce internetowej przy adresie witryny. Stanowi on gwarancję na odpowiednie zabezpieczenia strony i bezpieczeństwo danych, które są na niej pozostawiane. W wielu hostingach certyfikat ten otrzymasz zupełnie za darmo. Uruchomisz go błyskawicznie, zaledwie kilkoma kliknięciami.

Jakie limity i ograniczenia ma tani hosting WWW?

Zastanawiasz się nadal, który hosting wybrać i czy tania opcja to najlepsze rozwiązanie? Ma ona wiele zalet, przede wszystkim pod względem budżetowym. Jest też odpowiednia dla osób początkujących. Świetnie sprawdza się przy nieco mniej zaawansowanych stronach, sklepach czy blogach. Wszystko to nie oznacza jednak, że najtańsze pakiety hostingowe są zupełnie pozbawione wad i sprawdzają się w każdej sytuacji. Mają wiele ograniczeń, a limitami objęte są m.in.:

 • baza danych;
 • liczba kont e-mail;
 • pojemność serwera;
 • tworzenie kopii zapasowych;
 • transfer.

Hosting premium często oferuje wszystkie te aspekty w wersjach nielimitowanych lub z uwzględnieniem bardzo dużego „zapasu”. Przygotowywanie strony internetowej w opcji budżetowej wymaga natomiast szczególnej uwagi. Nielimitowany transfer sprawia, że dane przesyłane do i z serwera nie są w żaden sposób ograniczone. Określenie jego maksymalnej wartości może natomiast sprawić, że Twoją stronę odwiedzi wyłącznie określona liczba użytkowników. Najczęściej wartość ta jest ustalana w taki sposób, że w zupełności wystarczy na początkowym etapie rozwoju działalności. Z czasem jednak może być potrzebne wykupienie większego pakietu.

Ograniczenia mogą dotyczyć też poczty e-mail. Chodzi nie tylko o jej pojemność (związaną z pojemnością serwera). Mowa również o liczbie wiadomości możliwych do wysłania w ciągu doby czy z jednej skrzynki. Wiele formowych stron WWW połączonych jest z kilkoma skrzynkami lub ma szereg aliasów. Umożliwia to łatwiejsze zarządzanie przedsiębiorstwem i kontakt użytkowników z różnymi działami. Zawsze upewnij się, że hostingodawca oferuje tak dużo miejsca i skrzynek, ile będziesz potrzebować.

Limity przy zakładaniu stron WWW na tanich hostingach dotyczą również liczby baz danych, kont FTP czy domen. Być może przy zakładaniu swojej pierwszej witryny jeszcze o tym nie myślisz, z czasem jednak Twoja inicjatywa może się rozrosnąć. Zawsze lepiej jest mieć możliwość rozbudowy i rozwoju swojego miejsca w sieci, bez konieczności zmiany hostingu. Pamiętaj, że im mniej ograniczeń, tym lepiej dla Ciebie.

Tani hosting stron WWW z domeną

Strona internetowa na własnej domenie to oznaka profesjonalizmu. Klienci zupełnie inaczej patrzą na przedsiębiorstwa, które mają swoje miejsce w sieci. Wyglądają na zaawansowane technologicznie i godne zaufania. Co więcej, witryny z certyfikatem SSL są wiarygodne i przyciągają nowych odbiorców. Dobrze wygląda też poczta e-mail we własnej domenie. Aby jednak je zdobyć, najpierw musisz zarejestrować swoją „nazwę”. Dzięki niej zyskasz rozpoznawalność w internecie.

Część hostingów oferuje opcję kupna domeny bezpośrednio na swojej stronie. To wygodna opcja, dzięki której oszczędzisz wiele czasu. Nabywając miejsce na serwerze, zaopatrzysz się od razu w domenę, pod którą znajdzie się Twoja strona. Oczywiście nie oznacza to, że musisz wiązać się z tym usługodawcą na zawsze. Domeny można przenosić bez większego problemu. Pamiętaj jednak, że jest to wyłącznie opcja „wynajęcia” nazwy na określony czas. Zwykle umowa podpisywana jest na rok, a następnie konieczne jest jej przedłużenie. Jeśli tego nie zrobisz, ktoś inny będzie miał szansę kupienia Twojej nazwy. To z kolei może postawić Twoją markę w bardzo trudnej sytuacji.

Tanie hostingi często oferują atrakcyjne cenowo pakiety łączące hosting z domeną. Najczęściej skorzystanie z nich opłaca się o wiele bardziej niż kupno tych dwóch usług oddzielnie. Pamiętaj jednak, by uważnie przeczytać umowę. Tego typu rozwiązania zwykle są czasowe. Niska cena może obowiązywać np. tylko pierwszy rok. Po tym okresie stawki wrócą do poziomu standardowego, który może być nawet kilka razy droższy. Korzystając z tej opcji, przelicz, czy przedłużenie umowy po okresie promocyjnym również będzie dla Ciebie opłacalne. Z domeną wiążesz się zwykle na dłuższy czas, a jej przenoszenie bywa czasochłonne. Wybieraj więc rozważnie.

Tani hosting strony WWW z kreatorem

Nawet najtańsze hostingi stron WWW najczęściej mają kreator stron wliczony w cenę usługi. Są one projektowane w taki sposób, by swojego bloga czy inną witrynę mogły stworzyć nawet osoby nieposiadające żadnej wiedzy z zakresu programowania. Zwykle są to autorskie rozwiązania, przygotowane z myślą o konkretnym typie użytkowników. Ich budowa jest intuicyjna i nastawiona na stworzenie strony przeznaczonej do konkretnych zadań. To znaczne ułatwienie, przyśpieszające cały proces.

Kreator stron często połączony jest również z szeregiem rozmaitych usług dodatkowych. Wszystkie one mają sprawić, że tworzenie, modyfikowanie i zarządzanie witryną będzie jeszcze łatwiejsze. W ramach dodatkowych usług udostępniane mogą być m.in.:

 • kursy marketingu internetowego;
 • wskazówki SEO;
 • bazy darmowych zdjęć;
 • wsparcie i obsługa techniczna.

Wybierając tani hosting stron WWW, przyjrzyj się uważnie liście opcji dodatkowych. Wiele z nich jest bardzo przydatnych i nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Przy tworzeniu niezbyt skomplikowanej witryny ich obecność może być dla Ciebie ogromnym ułatwieniem.

Tania usługa hostingu WWW z pocztą e-mail

Hosting to usługa pozwalająca nie tylko na stworzenie własnej strony internetowej. Wykorzystać go możesz także do utrzymywania kont e-mail we własnej domenie. W połączeniu z własną domeną, da Ci to szansę na pokazanie się klientom z profesjonalnej strony. Niezależnie od tego, czy chcesz samą skrzynkę e-mail, czy e-mail połączony ze stroną, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Wspominaliśmy już o limitach związanych ze skrzynkami e-mail. Wiele hostingów pozwala np. na wysyłanie ograniczonej ilości wiadomości dziennie. Nie każdy hostingodawca pozwoli Ci też na otwarcie dowolnej liczby kont. Tworząc witrynę lub prowadząc firmę, zastanów się, jakie ograniczenia realnie jesteś w stanie zaakceptować. W ich ramach poszukuj serwisu, który może zaoferować Ci optymalne rozwiązanie w atrakcyjnej cenie.

Nie zapomnij również o kwestii zabezpieczeń poczty e-mail. Szczególnie istotne są tu technologie:

 • DKIM;
 • DMARC;
 • SPF.

Dzięki nim Twoja poczta oraz wysyłane i otrzymywane wiadomości będą w pełni bezpieczne. Będziesz mieć pewność, że nikt się pod Ciebie nie podszywa. Nie bagatelizuj też kwestii SPAM-u i innych wiadomości-śmieci. Potrafią uprzykrzyć życie i szybko zapełnić skrzynkę, powodując poważne zamieszanie. Wybierz hosting oferujący porządne i odpowiednio działające filtry. Dzięki nim zawsze będziesz mieć łatwy dostęp do najważniejszych wiadomości.

Wybierając hosting, przyjrzyj się uważnie serwisowi umożliwiającemu odczytywanie i wysyłanie wiadomości. Zwykle możliwe jest to z poziomu przeglądarki (Webmail) oraz za pośrednictwem zewnętrznego programu pocztowego. Webmail powinien działać bez zarzutu na każdego typu urządzeniach z dostępem do internetu. Ponadto musi być łatwy w obsłudze, intuicyjny i wygodny. Ważne jest, żeby pocztą dało się zarządzać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i mobilnie, w każdym miejscu, w którym się znajdziesz.

Jak wybrać najlepszy, tani hosting?

Przedstawiliśmy Ci trzy najtańsze opcje hostingu oraz wskazaliśmy, na które aspekty musisz zwrócić szczególną uwagę. Czy da się jednak wskazać jedną firmę, która pokonuje całą konkurencję? Niestety nie, bo każdy użytkownik ma inne potrzeby, oczekiwania i plan rozwoju swojej witryny. Da się natomiast wyróżnić kilka uniwersalnych porad, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

 1. Zwracaj uwagę na limity i ograniczenia – myśl przyszłościowo, ale nie przepłacaj bez potrzeby.
 2. Bezpieczeństwo i szybkość działania to podstawa – odpowiednia ochrona poczty, certyfikat SSL i szybkie dyski. Wszystko to sprawi, że Twoi użytkownicy będą czuli się bezpiecznie, a jednocześnie korzystanie ze strony będzie dla nich przyjemnością.
 3. Szereg usług dodatkowych – im więcej, tym lepiej. Zwracaj uwagę na kreatory stron, wsparcie techniczne, darmowe certyfikaty SSL i inne opcje. Mogą Ci pomóc szybko stworzyć stronę, ale również przyniosą jeszcze większe oszczędności.
 4. Nie bój się wersji testowych – większość hostingów ma taką opcję i warto z niej skorzystać. Dzięki niej przeprowadzisz test oferowanej usługi i zorientujesz się, czy jej struktura Ci odpowiada.