Hosting Minecraft: Co to jest? Jak wybrać najlepszy serwer? Na co uważać? 3 propozycje hostingów dla Minecrafta.

Minecraft

Hosting Minecraft to rozwiązanie dedykowane miłośnikom tej kultowej gry. Rozwój jej popularności sprawił, że coraz więcej graczy zasila swój wirtualny portfel i dokonuje zakupu swojego serwera. Dodatkowo sprawę ułatwia powszechność tego rozwiązania — na rynku dostępnych jest wiele ofert. Zachęcająca jest ponadto błyskawiczna lub nawet automatyczna instalacja i atrakcyjne warunki cenowe. Stosunkowo niewielkim kosztem możesz stworzyć własny świat, w którym zagrasz, z kim tylko będziesz mieć ochotę. Sprawdźmy więc, czym charakteryzuje się serwer Minecraft. Na co zwrócić szczególną uwagę, przeglądając dziesiątki ofert?

Szukasz hostingu Minecraft? Poniżej 3 najlepsze propozycje sprawdzone przez nas:

🥇 Hostinger.pl = szybkie i wydajne serwery od 2 do 16 GB RAM i od 2 do 8 CPU z 30-dniową gwarancją zwrotu i zniżką do 70% na start.
🥈 ApexMinecraftHosting.com = od 2 do 16 GB RAM i 200+ modów dostępnych jednym kliknięciem i zniżka 25% na start.
🥉 Gameteam.io = od 2 do 32 GB RAM i procesor Intel i9 / AMD Ryzen 9 CPU. Dostępne wszystkie (97 000+) mody.

Hosting serwerów Minecraft — co to?

Atrakcyjny hosting i wydajny serwer to podstawa każdej działalności w internecie. Dzięki nim stworzysz swoje własne miejsce online, dostosowane do Twoich potrzeb. Nie brak jednak ofert dedykowanych, sprecyzowanych pod konkretną działalność. Na takim serwerze łatwiej jest obsługiwać konkretne rozwiązanie. Parametry urządzenia dostosowane są bowiem do potrzeb z góry określonej grupy użytkowników.

Dokładnie tak wygląda to na serwerach Minecraft. Graczom udostępniane są usługi hostingu charakteryzującego się odpowiednimi parametrami. Dzięki nim mogą bez problemu grać, kiedy tylko mają na to ochotę. Nie mają problemów z wydajnością, opóźnieniami czy innymi, potencjalnymi problemami. Zależnie od parametrów serwera, możliwe jest zaproszenie do zabawy określonej liczby osób. W ten sposób świetny czas spędzisz wyłącznie ze znajomymi lub zajmiesz się tworzeniem potężnego serwera dla wielu graczy.

Co istotne, w wielu przypadkach zarządzanie tego typu serwerem nie jest skomplikowane. Host bardzo często umożliwia np. korzystanie z pomocnego Spigota. Dzięki niemu Twój hosting może zostać wyposażony w nowe, przydatne funkcje. Ich zadaniem jest nie tylko usprawnienie i zoptymalizowanie pracy serwera. Pomogą one bowiem również Tobie w wykonywaniu usług administratora. Ponadto serwer Minecraft zwykle objęty jest kompleksową pomocą techniczną i wsparciem profesjonalistów. W razie problemów służą oni wsparciem merytorycznym i praktycznym.

Czy serwer Minecraft ma sens?

Wielu hostingodawców informuje, że „w naszej ofercie znajdziesz najlepsze rozwiązania dla każdego typu rozrywki”. W praktyce jednak często zwykły hosting nie poradzi sobie z obsługą takiej gry jak Minecraft. Standardowe rozwiązania doskonale sprawdzają się do tworzenia np. stron WWW. Uporają się ze sklepami online czy innego typu serwisami, często działającymi na całym świecie. Do obsługi wymagającej gry bywają jednak niewystarczające.

Serwer Minecraft to rozwiązanie od podstaw stworzone z myślą o graczach. Do ich planów i działania dostosowane są wszystkie elementy hostingu, takie jak m.in.:

 • ilość pamięci RAM;
 • czytelny interfejs i intuicyjna nawigacja;
 • dysponowanie szybkim dyskiem NVME;
 • ochrona przed atakami DDOS;
 • wydajna konfiguracja;
 • odpowiednia ilość miejsca na dysku do przechowywania plików;
 • system operacyjny;
 • ilość rdzeni procesora.

Dzięki temu wszystkiemu możliwe jest uniknięcie lagów, czyli opóźnień uniemożliwiających lub utrudniających grę. Wydajny hosting Minecraft jest też gwarantem stabilnego i trwałego połączenia. Dzięki niemu prędkość pobierania nie sprawia żadnych problemów.

Co prawda serwery dostosowane do tej gry nie są darmowe. Często jednak znaleźć je można w atrakcyjnych cenach. Ich oferta jest też bardzo różnorodna. Dzięki temu możesz skorzystać z usługi, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb. Unikniesz w ten sposób przepłacania za opcje, które nie są Ci potrzebne. Nie będziesz też obawiać się zbyt słabego serwera. Mógłby w końcu rozczarować graczy korzystających z Twojego świata online.

Jakie korzyści przynosi własny serwer Minecraft?

Decydując się na zakup własnego serwera, zyskujesz ogromną swobodę działania. Tylko od Ciebie zależy, kto będzie mógł na nim założyć konto i ile osób z Tobą zagra. Ponadto możesz kupić hosting wyposażony w taki zestaw opcji, który uznasz za satysfakcjonujący. Dzięki temu unikniesz licznych problemów, jakimi okazują się np.:

 • zbyt mała przepustowość i za niska prędkość — wywołują opóźnienia i często całkowicie uniemożliwiają grę;
 • duże spadki FPS — stosunek klatek na sekundę. Im jest ich więcej, tym wyższa jakość rozgrywki. Zalecane jest, żeby serwer oferował przynajmniej 60 FPS;
 • wysoki ping — liczba informująca o przepustowości połączenia. Im jest niższa, tym wygodniej prowadzi się rozgrywki. W znacznej mierze kryterium to zależy od sposobu połączenia.

Jak widzisz, wybór odpowiedniego serwera Minecraft jest niezwykle ważny. Pozwoli Ci na wygodną, swobodną rozrywkę bez żadnych zakłóceń. Uchronisz się dzięki niemu jednak nie tylko od lagów, ale też rozmaitych problemów technicznych czy niechcianych modów. Na Twoje życzenie dostępne (lub też nie) mogą być w nim reklamy. W Twoim świecie pojawiać się będą natomiast wyłącznie użytkownicy, na których uczestnictwo w grze pozwolisz.

Najlepszy hosting serwerów Minecraft — na co zwrócić uwagę?

Serwery Minecraft cechuje ogromna różnorodność. Choć wszystkie są dedykowane grze, konto możesz założyć w dziesiątkach rozmaitych serwisów. Różnią się one od siebie np.:

 • procesem rejestracji;
 • cenami;
 • parametrami gwarantowanymi przez dostępne serwery;
 • zabezpieczeniami;
 • wsparciem i wiarygodnością usługodawcy.

To jednak tylko część kryteriów, na które musisz zwrócić uwagę. Poniżej opisaliśmy dokładniej wszystkie najważniejsze cechy wyróżniające dobry serwer. Wiele z nich jest wspólna zarówno dla hostingów Minecraft, jak i najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku. Zasoby serwera zawsze bowiem muszą spełniać odpowiednie wymagania i być gwarancją skuteczności. Dzięki temu pozwala on na wygodną pracę i zabawę, niemalże bez żadnych ograniczeń.

1. Gwarantowane zasoby i szybkość działania

Szybkie dyski, umożliwiające błyskawiczne przesyłanie plików, to cecha wyróżniająca dobry serwer. Pamiętaj, że od szybkości w znacznej mierze zależy sukces Twojego hostingu. Użytkownicy będą zakładać u Ciebie konta, jeśli zagwarantujesz im bezproblemową zabawę. W przypadku dużych opóźnień, utrudniających rozgrywkę, zapewne stracisz użytkowników. Nikt nie lubi lagów i męczenia się z ciągłymi problemami podczas gry.

Wybierając serwer idealny, dokładnie przyjrzyj się zasobom, które oferuje Ci w pakiecie. Skorzystaj z tej oferty, która daje największe możliwości w stosunku do ceny. Niektóre serwisy udostępniają też darmowe okresy próbne. To szansa na zorientowanie się, czy dane parametry są dla Ciebie wystarczające. Pamiętaj, że musisz zadbać o komfort wszystkich graczy, których zaprosisz na swoje serwery. Wydajność i prędkość działania tych ostatnich musi stać na najwyższym poziomie.

2. Rozmaite pakiety hostingowe stworzone z myślą o grze Minecraft

Wybierając serwery Minecraft, zawsze zapoznaj się z pełną ofertą hostingodawcy. Większość z nich dysponuje wieloma różnymi pakietami, które różnią się parametrami oraz ceną. Przemyśl, na którym z nich Twoja gra będzie działała poprawnie. Porównuj rozmaite opcje. Ich szczegóły zwykle przedstawiane są w prostych i przejrzystych tabelach czy zestawieniach. Na pewno sobie z nimi poradzisz.

Zawsze realnie przeanalizuj ponadto swoje potrzeby i wymagania. Jeśli chcesz otworzyć duży serwer, nastaw się na wyższą cenę, ale i potężne zaplecze sprzętowe. Jeśli natomiast interesują Cię niewielkie serwery dla małej grupki znajomych, to skup się na tańszych rozwiązaniach. Przy mniejszej liczbie użytkowników dadzą sobie radę, a Ty unikniesz wydawania większych sum.

3. Wsparcie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

W pełni funkcjonalny i dobry serwer Minecraft to również wsparcie techniczne i merytoryczne użytkownika. Gwarantuje ono bezpieczeństwo i pewność, że w razie kłopotów pomogą Ci doświadczeni specjaliści. Taką usługę oferują sprawdzone hostingi, którym zależy na zadowoleniu klientów.

Upewnij się, w jaki sposób możliwy jest błyskawiczny kontakt z obsługą. Istotne są także godziny, w jakich support jest dostępny. Porady praktycznie zawsze są darmowe. Potrzebny Ci jest jednak również łatwy i szybki sposób komunikacji. Oczekiwanie wiele godzin (czy nawet dni) na odpowiedź obsługi jest nie do zaakceptowania.

4. Opinie klientów

Nawet najlepiej brzmiące oferty w praktyce mogą Cię bardzo boleśnie rozczarować. W pełni nigdy nie dowiesz się z samego opisu, jak działa dany serwis. Możesz natomiast zweryfikować to dzięki innym osobom, które już z niego korzystały. W internecie dostępne są dziesiątki opinii klientów na temat hostingów Minecraft i nie tylko. Sprawdzisz w ten sposób każdy serwer VPS, współdzielony czy serwer dedykowany.

Wiesz już, czy dany usługodawca jest godny zaufania? Pamiętaj, by zawsze porównać opinie w kilku miejscach. Służą do tego nie tylko oceny Google, ale również wiele stron rankingowych. Najlepiej, by dysponowały sekcją komentarzy od użytkowników. W ten sposób zyskasz absolutną pewność, że nie nabierasz się na fałszywe i opłacone komplementy.

5. Jaka jest cena własnego serwera Minecraft?

Gdy już wiesz, który serwer oferuje odpowiednią prędkość, niezawodność, wiarygodność i wygodne zarządzanie plikami, czas przejść do zakupów. W tym miejscu pojawia się ostatnia z najważniejszych kwestii, czyli cena. Nikt nie lubi wydawać nadmiaru pieniędzy. Właśnie dlatego warto porównywać oferty rozmaitych serwisów. Zależnie od pakietu, hosting Minecraft kosztować może od kilkunastu, do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Przy wyborze kieruj się oczywiście przede wszystkim swoimi możliwościami finansowymi. Weź jednak pod uwagę również plany ewentualnego rozwoju serwera. Czy w przyszłości zamierzasz na nim zarabiać? A może to tylko hobby i forma nauki zarządzania serwerem gamingowym? Zależnie od Twoich zamiarów, przeznacz na zakup racjonalne środki, którymi dysponujesz. W przypadku usług komercyjnych droższy zakup może szybko zacząć na siebie zarabiać. Gracze bowiem z pewnością docenią niezawodność Twojego rozwiązania. Rozgrywki z kilkoma znajomymi na zamkniętym serwerze z kolei nie wymagają wydawania większych kwot.

Instalacja serwera Minecraft — instrukcja

Decyzja o wykupieniu konkretnego hostingu Minecraft została podjęta? Czas więc na konfigurację serwera i rozpoczęcie doskonałej zabawy. Cała procedura w głównym stopniu zależy od standardów danego usługodawcy. Czasem dla użytkowników udostępniane są autoinstalatory. Innym razem pobranie serwera i instalację oprogramowania musisz wykonana samodzielnie. Najczęściej jednak nie jest to zbyt skomplikowane. Ogólną instrukcję zamknąć się da zaledwie w kilku punktach.

 1. Wybierasz odpowiedni pakiet hostingowy i go kupujesz.
 2. Wybierasz nazwę domeny dla serwera.
 3. Instalujesz i konfigurujesz oprogramowanie oraz serwer zgodnie z potrzebami administratorów.
 4. Sprawdzasz narzędzia i opcje pozwalające na zarządzanie i kontrolę serwera. Pozwala to także na weryfikację użytkowników.
 5. Upewniasz się, czy kwestie bezpieczeństwa spełniają Twoje wymagania.
 6. Udostępniasz adres serwera użytkownikom.

W wielu przypadkach hostingodawcy są w stanie pomóc Ci z całym procesem konfigurowania serwera. Mogą przeprowadzić Cię przez wszystko krok po kroku telefonicznie lub online. Zdarza się także, że mają przygotowane szczegółowe poradniki. Przyjmują one formę pisemnych instrukcji wraz ze screenami lub nawet filmików. Dzięki temu na pewno sobie poradzisz. Już wkrótce będziesz się wspaniale bawić w świecie Minecraft ze swoimi przyjaciółmi.